Øvegrupper i Ikkevoldelig Kommunikation
For at lære IVK/Girafsprog er der brug for at øve, øve, øve i et varmt støttende fællesskab. Dette kunne fx være en øvegruppe, hvor du kan træner IVK/Girafsprog sammen med andre.
Derfor støtter vi mennesker, der ønsker at øve sammen med andre, i at finde hinanden. Enhver øvegruppe er velkommen til at blive listet her på denne side.
Eksisterende øvegrupper:
OdenseÅbne IVK øvegruppeaften for øvede og let øvede i Odense med ct. Karin Sonne-Nijhoff. Her har du mulighed for at øve de forskellige elementer af IVK praksis og teori og relaterede emner med udgangspunkt i situationer fra dit og de andre deltageres hverdagsliv. Kontaktperson: Karin Sonne-Nijhoff på mobil 2987 2993 eller Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. . Tilmelding: mindst to dage før hver gang til Karin. Min. 4 og max. 8 deltagere Tid: 19:00-21:30 ca. en gang om måneden, se datoer i Kalenderen. Sted: Kroggårdsskolen, Smedebakken 24, 5270 Odense N (Næsby). Pris: 125,- pr gang for medl. af Foreningen Livkom og 150,- for alle andre
FrederiksbergKontaktperson: Catherina Toft på mobil 3393 3999 eller Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. Tid: Gruppen mødes den 2. søndag i måneden kl. 13:00 – 16:00, evt. til 16:30. Sted: Sankt Knuds Vej 13, 1903 Frederikberg C Pris: et mindre beløb (10 kr) som donation for lån af lokaler |







